Jedyne na świecie komiksy dla dzieci do nauki j. angielskiego

7 powodów dlaczego warto czytać komiksy?

Komiksy do nauki j. angielskiego

1. Dużo obrazków, a mało tekstu.

I to właśnie tak bardzo podoba się dzieciom. Piękne kolorowe ilustracje wyrażają emocje, pozwalają lepiej zrozumieć czytany tekst. Tekst jest poszatkowany i nie odstrasza czytelnika swoją ilością.

2. Pomagają w nauce czytania.

Każde zdanie jest zilustrowane obrazkiem, przez co dzieciom łatwiej jest zapamiętać przeczytaną treść i ją znowu odtworzyć.

3. Czytanie komiksów to nauka przez zabawę.

Komiksy rozwijają i uczą tak jak czytanie książek, jednak kojarzą się dzieciom bardzo pozytywnie, jak bajki i budują bardzo przyjazne skojarzenia z nauką.

4. Komiksy rozwijają wyobraźnię dzieci.

Komiksy przenoszą dzieci do fascynującego świata fantazji i wyobraźni. Ich bohaterowie to często barwne i wyraziste postacie, z którymi się identyfikują i pozostają w ich pamięci na całe życie.

5. Można je czytać wiele razy i się nie nudzą.

Komiksy to książki po które dzieci sięgają znowu i znowu, nie nudzą się tak samo jak oglądanie tej samej bajki. A nie ma skuteczniejszej metody nauczania dzieci niż zabawa i… powtarzanie. A o to nam przecież chodzi.

6. Nauka całych zwrotów i zdań

Ilość poznanych słów to nie wszystko, powinniśmy uczyć dzieci mówić całe zdania. Poprzez czytanie komiksów do nauki j. angielskiego dzieci zapamiętują całe zadnia i zwroty jak „Go to bed!”, „You can trust me” itp.

7.Motywacja do nauki

Komiksy są tak atrakcyjne, że istnieje bardzo duża szansa, że Twoje dziecko samo będzie po nie chętnie sięgać.

 

Więcej artykułów
Dla uczniów zaawansowanych