Jedyne na świecie komiksy dla dzieci do nauki j. angielskiego

Dlaczego warto czytać po angielsku?

Czy warto sięgnąć po lektury poziomowane do nauki j. angielskiego?

Readersy – lektury uproszczone w j. angielskim

Readaersy to uproszczone lektury w j. angielskim dostosowane do poziomu czytelnika poprzez ograniczenie liczby słów i dostosowanie użytych w książce struktur gramatycznych-od najprostszych po coraz bardziej zaawansowane.

Czytanie po angielsku oraz słuchanie nagranych lektur jest bardzo skutecznym i ciekawym sposobem nauki języka obcego. Dzięki czytaniu readersów tworzymy zupełnie inny kontakt z językiem obcym, „zanurzamy” dzieci w języku angielskim, czyli stosujemy najskuteczniejszą metodę nauki  zwaną immersją.

Nie polecam sięgania po oryginalne wersje powieści, ponieważ może być to bardzo zniechęcające doświadczenie, pokazujące dziecku „ile jeszcze nie umie”.

Już dzisiaj zacznij czytać po angielsku

Przygodę z czytaniem po angielsku readersów warto zacząć jak najwcześniej, nawet z dziećmi w wieku przedszkolnym. Im wcześniej zaczniemy z dzieckiem przygodę z czytaniem po angielsku tym większe szanse, że czytanie w języku obcym nie będzie niczym dziwnym, a wręcz przeciwnie czymś naturalnym. Badania wykazały, że dzieci, które czytają po angielsku, poprawiają się w każdej dziedzinie nauki języków w szybszym tempie niż uczniowie, którzy nie czytają.

Readersy w formie komiksów dla dzieci

Przyjemność. Najważniejsze jest to, aby dzieci czerpały przyjemność z czytania, aby czytanie kojarzyło im się z frajdą, wtedy będą przyjemnie spędzały czas i nie zauważą nawet, że się uczą.

Kolorowe i pięknie zilustrowane readersy w formie komisów wydawnictwa e-future są dostępne na wszystkich poziomach zaawansowania od początkujących po zaawansowanych. (200, 400, 600, 800, 1000, 1200 słów)
Zilustrowane słowa kluczowe na każdej stronie komiksu umożliwiają czytanie bez sprawdzania nowych słówek w słowniku.
W zależności od zainteresowań dzieci możemy wybrać komiksy:

  • „Vera the Alien Hunter”-o kosmicznych przygodach dziewczynki z wielką wyobraźnią
  • „Magic Adventures”-o świecie magii ala Harry Potter
  • „School Adventures”-o letnim obozie, o świecie literatury dziecięcej, o świecie przyrody.

Dlaczego warto czytać po angielsku?

Czytanie to kompetencja językowa, tak samo jak mówienie i słuchanie. Dzięki rozwijaniu kompetencji czytania dzieci:

  • wzbogacają słownictwo-każdy komiks to setki nowych słów oraz utrwalenie już poznanych słów i struktur. Czytając dzieci uczą się słownictwa angielskiego  w kontekście i mimochodem,
  • nauka ortografii-nie jest tajemnicą, że po angielsku inaczej się mówi i pisze. Dzieci często od małego uczą się mówić po angielsku, aż w końcu przychodzi czas na naukę pisania, co bywa nieprzyjemnym doświadczeniem. Dzięki komiksom wydawnictwa e-future dzieci mogą się opatrzyć z językiem, a częsty wizualny kontakt z pisownią ułatwia naukę pisania,
  • poznają autentyczny język angielski użyty w kontekście,
  • poznają kulturę innych krajów
  • poznają i utrwalają całe zwroty i zdania

Powodów dla których warto czytać komiksy do nauki j. angielskiego jest wiele. TUTAJ znajdziecie 5 z nich. Nasze dzieci mają dostępne wspaniałe materiały do nauki j. angielskiego, komiksy do nauki j. angielskiego wydawnictwa e-future to zdobywca nagrody w dziedzinie literatury do nauki j. angielskiego.

Więcej artykułów
Jakie są poziomy komiksów wydawnictwa e-future?