Jedyne na świecie komiksy dla dzieci do nauki j. angielskiego

6 komiksów o klasyce literatury dla dzieci

Seria 6 komiksów wydawnictwa e-future z Korei Południowej o literaturze przeznaczona jest dla dzieci bardziej zaawansowanych językowo. W komiksach występują czasowniki modalne, czasy przeszłe (Past Simple, Past Continuous) czas teraźniejszy Present Simple i Present Continuous, oraz słownictwo na poziomie 1000 słów.

Jeśli Twoje dziecko rozumie takie zwroty: „You want us to read the same book at the same time?” , ” „Of course! You really did invent a time machine. How could I forget?” czytanie będzie dla niego przyjemnością. Trudno tu wyznaczać przedział wiekowy, bardziej chodzi o dobranie poziomu językowego. Myślę, że dzieci, które od przedszkola uczą się angielskiego i tylko standardowo w szkole podstawowej, mogą sięgnąć po serię w 5-6 klasie  jeśli uczyły się j. angielskiego intensywniej to wcześniej.

 

Komiksy w przystępny sposób przedstawiają dzieciom klasykę literatury dziecięcej, a dla dorosłych będą fantastycznym powrotem do dzieciństwa.

Przykładowe strony możecie zobaczyć TUTAJ

School Adventures- Jack Pan

Jack i Bella zostali wciągnięci w świat literatury. Teraz muszą się wydostać z pułapki Mroku, który chce im odebrać magiczny kryształ.

Mama prosi Jacka i Bellę, żeby wyłączyli playstation i żeby trochę poczytały. Jack zostaje wciągnięty do Piotrusia Pana i tak zaczyna się bajka.

Komiksy mają po 28 stron, 8 stron ćwiczeń typu krzyżówka i inne zadania językowe.

Zawierają także płytę CD i aplikację do ćwiczenia słownictwa.

Wszystkie słowa kluczowe i przydatne zwroty zostały zebrane i zamieszczone na końcu komiksu.

Bardzo przydatnym pomysłem jest darmowa aplikacja do pobrania, dzięki której można słuchać komiksu, słówek, zwrotów i piosenki – theme song.

Autorzy zamieścili także informacje na temat oryginalnej książki i autora.

Jack Pan-Piotruś Pan

Bella in Wonderland – Alicja w Krainie czarów

Jack’s 80 Days- w 80 dni dookoła świata

Bella and the Wonderful Wizard- Czarnoksiężnik z Krainy OZZ

 

 

Jack’s Time Machine-Wehikuł czasu

Jack and the  Robin Hood – Robin Hood

 

 

Więcej artykułów
6 komiksów o letnim obozie Jacka i Belli