Jedyne na świecie komiksy dla dzieci do nauki j. angielskiego

6 komiksów o dziewczynce z wielką wyobraźnią

Dla dzieci początkujących 8+

Vera the Alien Hunter
Vera's Tall Tales
200 słów
dla początkujących
Starters
od 8 lat
Zamawiam komiksy

Są książki dzięki którym dzieci pokochają czytanie

Taką serią jest „Vera the Alien Hunter”, seria 18 komiksów dla dzieci do nauki j. angielskiego.
O bohaterach tych właśnie komiksów pisałam już wcześniej (TUTAJ). 

To seria książek którą mój pięciolatek chłonął i nie mógł się doczekać kolejnej części, a potem czytaliśmy od nowa, czasem od pierwszej części a czasem na życzenie pierwsza, a potem szósta.

Ignacy chętnie też czytał samodzielnie (śmiesznie naśladując dźwięki, które wydawali bohaterowie komiksu) lub słuchając komiksu z aplikacji.

Przeciwnicy komiksów powiedzieliby zapewne, że komiksy to gorsza kategoria książek do czytania i mogą one wypaczyć podejście dziecka do literatury. I tu właśnie zaczyna się rola rodzica, który powinien pomóc wybrać dziecku komiksy dostosowane do jego wieku, co gwarantuje, że czytana lektura nie będzie miała nic wspólnego z przemocą, ale będzie bawić, uczyć i inspirować przygodami barwnych bohaterów. O tym dlaczego dzieci tak bardzo lubią właśnie komiksy pisałam TUTAJ

„Vera the Alien Hunter” została nagrodzona w kategorii literatury do nauczania j. angielskiego.
Dzieci uwielbiają komiksy i bajki, wreszcie doczekaliśmy się  potężnego narzędzia edukacyjnego do nauki j. angielskiego – readersów w formie komiksów dla dzieci.

 

 

Vera-8-latka o bujnej wyobraźni

Główna bohaterka Vera uwielbia wymyślać historie, wierzy w Big Foot’a, marzy o spotkaniu kosmitów. Pewnego dnia widzi za oknem niebieskie światło i znajduje niebieskiego kotka o imieniu Luca. Luca w otoczeniu rodziców Very zachowuje się jak zwykły kot, natomiast sam na sam z Verą mówi ludzkim głosem i jest sobą, czyli oficerem Galaktycznej Policji Kosmicznej. Luca przygotowuje Verę do walki o Ziemię. Dziewczynka musi uwierzyć w siebie, wtedy zaczną się dziać niesamowite rzeczy.

Komiksy mają wielu fantastycznych bohaterów, kosmici to koty i inne dziwne stworki. Ignacemu do gustu bardzo przypadł Big Foot oraz jego strój. Chociaż główną bohaterką jest dziewczynka, fabuła spodoba się na pewno i chłopcom.

 

Angielski dla początkujących

6 pierwszych komiksów z serii „Vera the Alien Hunter” ma 200 słów, jest na poziomie podstawowym, z którym każde dziecko spokojnie sobie poradzi (lub rodzice pomogą).

Każdy komiks ma zilustrowane znaczenie słów kluczowych, zebrane najważniejsze zwroty, ćwiczenia w formie łamigłówek, płytę CD z czterema ścieżkami dźwiękowymi (w tym piosenka) i aplikację za pomocą której możemy słuchać opowiadanej historii lub ćwiczyć poznane słownictwo.

Komiksy mogą być z powodzeniem wykorzystywane zarówno w domu jak i w szkole.

 

 

Przykładowe strony komiksów „Vera the Alien Hunter” można zobaczyć TU

Więcej artykułów
6 komiksów o letnim obozie Jacka i Belli