Jedyne na świecie komiksy dla dzieci do nauki j. angielskiego

Komiksy dla początkujących

Jakie komiksy do nauki j. angielskiego wybrać dla dzieci początkujących?

Jakie komiksy do nauki j. angielskiego  wybrać dla dzieci początkujących?

Dla początkujących dzieci polecam dwie serie komisów: Magic Adventures” i „Vera the Alien Hunter”.  Obie serie składają się z 18 komiksów, z czego 6 pierwszych ma po 200 słów. O czym wolicie czytać? O świecie magii?-wybierzcie Magic Adventures, jeśli wolicie świat kosmosu i kosmitów polecam serię „Vera the Alien Hunter”. Na temat serii komiksów „Vera the Alien Hunter” dla dzieci, które opanowały dopiero podstawy j.a angielskiego pisałam TU

 

 

 

 

 

Komiksy polecane są dzieciom juz od 6 roku życia. (Moim zdaniem i młodsze dzieci sobie poradzą z pomocą dorosłego lub starszego rodzeństwa). Najpierw przedstawię najprostszą  serię komiksów-„Magic Adventures, ponieważ ma nieco prostsze słownictwo od komiksów „Vera the Alien Hunter”.

O czym opowiadają komiksy „Magic Adventures?

 

Seria polecana jest dzieciom, (i rodzicom), którzy nie boją się świata magii i historii ala Harry Potter.
Do szkoły przychodzi nowa uczennica, która okazuje się być księżniczką z magicznego świata, który znalazł się w niebezpieczeństwie i trzeba go ocalić. Bohaterami są też Jack i Bella oraz pies Ace.

Przybliżoną historię opowiedzianą w komiksie możecie zobaczyć na tym filmiku:

Czym się charakteryzuje seria readersów „Magic Adventures?

  • Wciągająca fabuła o świecie magii.
  • Żywe ilustracje, bohaterowie z którymi dzieci mogą się łatwo identyfikować.
  • Autorzy podjęli wiele działań, aby ułatwić dzieciom zrozumienie zwrotów i słów kluczowych.
  • Dzieci mają możliwość poznania i utrwalenia wielu przydatnych wyrażeń w j. angielskim. Jest to proste i podstawowe słownictwo, które dzięki komiksom „wychodzi” ze szkoły i  jest używane do czytania i słuchania wciągającej opowieści. Najprostsza pod względem językowym seria komiksów do nauki j. angielskiego dla dzieci.

 

  • Do każdego komiksu jest dołączona płyta z nagraniem opowieści-dziecko spokojnie może samo słuchać historii i oglądać komiks. Nagranie na płycie CD jest w postaci słuchowiska z podziałem na role, co jest bardzo atrakcyjną formą nauki j. angielskiego i po prostu ciekawie się tego słucha. Seria komiksów Magic Adventures to pierwsza seria wydawnictwa e-future, niestety nie posiada aplikacji.
  • Każdy readers ma ćwiczenia utrwalające poznane słownictwo.
  • Komiksy z serii „Magic Adventures” są cienkie i mają po 15 stron, dlatego decydując się na zakup warto kupić od razu 6 sztuk-jest to jedna historia na poziomie 200 słów. Przykładowe strony znajdziecie TUTAJ.

Komiksy wydawnictwa e-future do nauki j. angielskiego dla dzieci zaczynających przygodę z j. angielskim można zamówić TUTAJ

Więcej artykułów
7 powodów dlaczego warto czytać komiksy?