Jedyne na świecie komiksy dla dzieci do nauki j. angielskiego

Dla uczniów zaawansowanych

Seria komiksów „School Adventures” wydawnictwa e-future do nauki j. angielskiego dla dzieci przeznaczona jest dla uczniów zaawansowanych i składa się z 18 komiksów na trzech poziomach zaawansowania.

Poziom 1 – (6 książek) – 800 słów.

Poziom 2 –  (6 książek) – 1000 słów

Poziom 3 – (6 książek) – 1200 słów

Zobacz poziomy komiksów do nauki j. angielskiego.

Poziom pierwszy-o wakacyjnym obozie

Pierwszy poziom, przedstawia Jacka i Bellę, bohaterów, których znamy już z innej serii komiksów dla dzieci „Magic Adventures”. Muszą przezwyciężyć niektóre z ich lęków i stawić czoła nowym wyzwaniom, podczas gdy poznają nowych przyjaciół na obozie letnim.

Poziom drugi-w świecie literatury dziecięcej

Na kolejnym poziomie, Mysterious Storybooks, Jack i Bella utkną w znanych historiach dla dzieci, takich jak „Alicja w Krainie Czarów”, „Piotruś Pan” czy  „W 80 dni dookoła świata”.

Poziom trzeci-świat nauki i przyrody

Na ostatnim poziomie Jack i Bella odkrywają wspaniały świat nauki za pomocą sprytnego urządzenia Popup 2.0, które pomaga im podróżować w czasie i przestrzeni. 

Przykładowe strony komiksów dla dzieci do nauki j. angielskiego z serii „School Adventures” znajdziecie TUTAJ

Co to znaczy poziom zaawansowany?

Seria „School Adventures” świetnie się sprawdzi dla dzieci w wieku od 10 lat, które mają już za sobą kilka lat nauki j. angielskiego lub zdawały egzamin Cambridge A1 Movers. Jeśli dzieci uczyły się j. angielskiego bardziej intensywnie mogą sięgnąć po komiksy i w młodszym wieku. W komiksach występują zwroty w czasach przeszłych, idiomy i bardziej zaawansowane słownictwo. Myślę, że i dorośli czytając je z dziećmi nauczyliby się sporo przydatnych zwrotów w języku angielskim.

Płyta CD

Do każdego komiksu załączona jest płyta CD z czterema ścieżkami dźwiękowymi. Komiks jet nagrany w formie słuchowiska z fantastycznymi efektami dźwiękowymi, dlatego komiksu słucha się jak słuchowiska z pełnym poczuciem rzeczywistości. Nagrane zostały także słowa kluczowe i przydatne zwroty.

Ćwiczenia utrwalające słownictwo

Na końcu każdego komiksu załączone zostały  atrakcyjne ćwiczenia w formie krzyżówek i innych łamigłówek, które mają za zadanie wspomóc naukę słownictwa.

Aplikacja mobilna

Komiksów można także słuchać za pomocą aplikacji mobilnej na Android, iPhone lub iPad.
Oprócz wszyskich nagrań, które są dostępne na płycie CD, na aplikacji znajdziemy także karty obrazkowe i gry utrwalające słownictwo.

Komiksy „School Adventures” zostały nagrodzone w kategorii literatury do nauczania j.angielskiego.