Jedyne na świecie komiksy dla dzieci do nauki j. angielskiego

Czarodziej z Oz spotyka Harrego Pottera

"Magic Adventures"-w świecie magii

Magic Adventures
New Girl at School
200 słów
poziom początkujący
Starters
od 6 lat
Zamawiam komiks

Magic Adventures-w świecie magii

Twoje dziecko fascynuje się światem magii? Lubi Harrego Pottera?

Nie ma w tym nic złego, świat dziecka to świat fantazji.
Seria komiksów do nauki j. angielskiego pt. „Magic Adventures” opowiada o przygodach Jacka, jego siostry Belli, tajemniczego psa Asa i dziwnej dziewczynce Olivii, która ma wiele sekretów.

Bohaterowie mają ekscytujące przygody w szkole, dalekich krajach i na całym świecie.

Magiczne przygody Olivii to Czarodziej z OZ spotyka Harry’ego Pottera, gdzie młoda naiwna księżniczka zostaje przetransportowana na wiele cudownych krain i po drodze łączy się z sojusznikami, a razem wyruszają w niebezpieczną wyprawę, aby znaleźć 4 wielkich czarodziejów i 7 magicznych kryształów, pomoże jej powstrzymać czarnoksiężnika światła przed podbiciem magicznej krainy i uratować jej rodziców. Jest to klasyczna opowieść o dobru kontra zło, ale współczesna weryfikacja, a lata później potomkowie czarodziejów zostają zwabieni, by walczyć o odzyskanie kontroli nad krajem.

Seria „Magic Adventures” składa się z 18 komiksów na trzech poziomach (200, 400 i 600 słów). Opowieść zaczyna się w realnym świecie, następnie przechodzi do Krainy Magii i znowu wraca do prawdziwego świata.

Bohaterowie są dziećmi: chłopiec i dziewczynka, czytelnicy mogą się z nimi łatwo identyfikować. Komiksy „Magic Adventures” mają na prawdę proste i codzienne słownictwo, ich znaczenie jest fantastycznie zilustrowane i podzielone tak, aby dzieci z łatwością mogły uczyć się nowego słownictwa, utrwalać struktury gramatyczne w naturalnym kontekście i poprawiać swoje umiejętności czytania, jednocześnie  świetnie się bawiąc w świecie magii i czarów.

Przykładowe strony znajdziecie TUTAJ

Każdy komiks ma ćwiczenia, listę zwrotów i słówek do utrwalenia oraz płytę CD z nagraną historią do słuchania.
Seria ze względu na prosty język polecana jest dzieciom od 6 roku życia, ale moim zdaniem może być świetną książką do czytania wspólnie z rodzicami.

Komiksy do nauki j. angielskiego z serii „Magic Adventures” możecie kupić TUTAJ

 

 

Więcej artykułów
6 komiksów o dziewczynce z wielką wyobraźnią